Richard Beale, ředitel aukční síně se sídlem v Londýně, byl v lednu zatčen v New Yorku na základě obvinění z prodeje starověkých mincí v hodnotě mnoha milionů dolarů. Jeho zatčení nebylo dříve hlášeno.
Beale je vlastníkem a výkonným ředitelem společnosti Roma Numismatics Limited, která tvrdí, že je „jedním z předních světových aukčních domů pro vzácné a sběratelské mince“. webová stránka .
Po boku Itala Vecchiho, italského obchodníka s mincemi, který pracuje v Roma Numismatics jako konzultant specialista, Beale údajně zfalšoval záznam o vlastnictví dvou mincí, které se prodaly v aukci v roce 2020, podle stížnosti podané u trestního soudu v New Yorku. Vecchi a Beale nebyli k zastižení, aby se vyjádřili.
Simpsonovi předpovídají 911
V letech 2013 až 2014 prý Vecchi prodal Bealeovi dvě vzácné mince bez provenience. Jedna z nich je známá jako mince „Eid Mar“ a odkazuje na starověkou římskou zlatou minci raženou v roce 42 př. na oslavu atentátu na Julia Caesara 15. března roku 44 př. n. l., běžně označovaný jako březnové idey. Druhá položka, označovaná jako mince „Sicílie Naxos“, byla vytvořena v roce 430 př. v řecké kolonii Naxos na Sicílii a podle stížnosti je jednou z „nejvzácnějších a nejcennějších starověkých mincí na světě“.
Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený uživatelem Roma Numismatics Limited (@romanumismaticsltd)
nejlepší cbd olej na vape
Rekordní aukce
Beale údajně zaplatil za falešné doklady o historii vlastnictví obou mincí, které uváděly, že kusy pocházejí „ze sbírky barona Dominique de Chambrier“. Obě mince byly s touto proveniencí uvedeny v aukcích, které se konaly v říjnu a listopadu 2020 v Londýně. Mince Eid Mar se prodala za 3,2 milionu liber (4,1 milionu dolarů). nejvyšší cena kdy platili za starověkou minci v aukci, zatímco mince Sicílie Naxos se prodala za 240 000 GBP (291 000 $).
Při dvou různých příležitostech v roce 2020 byla mince Eid Mar, o které se předpokládá, že pocházela z Řecka, odeslána do USA a na celních dokladech USA uvedena jako pocházející buď z Turecka, nebo Itálie. Mince Sicílie Naxos přitom podle trestního oznámení pochází z Itálie. Beale a Vecchi „podvedli potenciální kupce tím, že vytvořili falešnou provenienci mincí Eid Mar a sicilských mincí Naxos, takže obě mince byly považovány za legitimní a byla jim připisována určitá hodnota,“ stojí ve stížnosti.
bezplatný reverzní mobilní telefonní seznam
Ředitel aukční síně je navíc obviněn z nákupu dalších pěti mincí od odsouzeného obchodníka se starožitnostmi, které byly v roce 2017 uloupeny z pásma Gazy a které údajně prodal prostřednictvím Roma Numismatics s padělanou provenience. Beale, který byl zatčen 10. ledna, je obviněn z velké krádeže, držení ukradeného majetku, spiknutí a podvodu. Jeho další jednání u soudu je naplánované na květen.
V únoru byla mince Sicílie Naxos vrácena do Itálie úřadem státního zastupitelství na Manhattanu spolu s řadou dalších starožitností v souhrnné hodnotě téměř 2,5 milionu dolarů. Mince se poprvé objevila na trhu s uměním v roce 2013, kdy ji známý překupník nabídl k prodeji. tisková zpráva . Bylo to „mezi skupinou mincí zabavených na letišti JFK, když byly pašovány do New Yorku,“ uvedl úřad, který dodal, že v souvisejícím vyšetřování byl zatčen nejméně jeden jedinec, přičemž se očekávají další zatčení.
Bealeův právní zástupce na žádosti o komentář nereagoval.